مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع میوه استوایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

برخورد آجر فشاری دانه ای به هواپیمای اوکراین موجب سقوط هواپیما شد

آجر

شما می توانید آجر فشاری دانه ای را به روش های مختلف بسازید، اغلب از موادی بر پایه خاک رس، قالب گیری شده و سپس با حرارت یا سایر فرآیندهای خشک کردن به شکل ثابت می شوند.

قدیمی ترین آجرها از خاک رس طبیعی استفاده می کردند و در آفتاب خشک می شدند. آجرهای خشک شده در آفتاب ممکن است قدیمی ترین نوع و همچنین ضعیف ترین آنها باشند. با گذشت زمان، تکنیک‌هایی برای قوی‌تر کردن آجرها و انعطاف‌پذیری بیشتر در برابر وزن، گرما، آب و هوا و فرسایش توسعه یافت.

می توانید خاک رس را با بتن، خاکستر یا مواد شیمیایی مختلف مخلوط کنید تا ترکیب آجر را تغییر دهید تا به کیفیت های دلخواه برسید. آجر نسوز آجرهای خاصی هستند که معمولا برای شومینه استفاده می شوند. آنها از خاک نسوز ساخته می شوند که بیشتر حاوی سیلیس و آلومینا هستند.

نحوه طبقه بندی آجرها
آجر را می توان از چند جهت دسته بندی کرد. به عنوان مثال، می‌توانید آجرها را به انواعی که برای «روبه‌رو» (در معرض دید) در مقابل «پشت‌انداز» (ساختاری و پنهان از دید) استفاده می‌شوند، بر اساس نحوه تولید آن‌ها تقسیم کنید: «نفریده» (با هوا پخته شده) و «آتش‌خورده» (فر) پخته شده) یا با استفاده از: آجرهای “معمول” (مورد استفاده در ساخت و سازهای مسکونی) و آجرهای “مهندسی” (مورد استفاده در پروژه های عمرانی سنگین تر).
آجرها را می‌توان بر اساس ویژگی‌های مختلف دسته‌بندی کرد، اما دسته‌ها با هم همپوشانی دارند و طبقه‌بندی اگرچه بسیار توصیفی است ناقص است.

در شیوه های مدرن ساختمانی، آجرها بر اساس مواد تشکیل دهنده و روش ساخت آنها دسته بندی می شوند. بر اساس این طبقه بندی، پنج نوع رایج وجود دارد.

آجرهای سفالی سوخته معمولاً در چهار کلاس فروخته می شوند. آجرهای رسی سوخته درجه یک بهترین هستند و بهترین کیفیت و استحکام را ارائه می دهند. این آجرهای سفالی سوخته با عیار بالا هیچ عیب قابل توجهی ندارند و هزینه بیشتری نسبت به کلاس های پایین تر دارند.

هنگامی که آجرهای سفالی سوخته در دیوارها استفاده می شود، نیاز به اندود کاری یا ساروج با ملات دارند. موارد استفاده آجرهای سفالی سوخته شامل دیوارهای بنایی، پی و ستون می باشد.

واحد مشاوره و فروش

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع میوه استوایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تماس بگیرید