مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع میوه استوایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

بلوبری تو ایران هست

آنچه در این مقاله می خوانید...

بلوبری در ایرانعکس بلوبری در ایرانبلوبری به عربیبلوبری من به انگلیسیصادرات بلوبری
بلوبری

یکی از میوه های ریز و کوچک اما بسیار مغزی که بسیاری از افراد با شنیدن اسم آن سوال می کنند که تو ایران هست یا نه، بلوبری می باشد، یک میوه به رنگ آبی تیره یا بنفش که کوچک است اما خواص بسیار زیادی دارد و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد. بلوبری میوه ای از خانواده و گروه تمشکها می باشد و به طور کلی به خانواده آنها خانواده بری گفته می شود که شامل انواع تمشک، توت فرنگی، زغال اخته، بلوبری، شاه توت و غیره می باشد و همه آنها در گروه و خانواده بریها محسوب می شوند.

بلوبری در ایران

در کشور ما که کشوری چهارفصل می باشد کاشت انواع میوه های بومی کشورهای مختلف دنیا انجام می شود، چند سالی است که کاشت میوه بلوبری در ایران آغاز شده و این محصول در استانهای شمالی کشور کاشت و برداشت می شود، در سایر استانها نیز در شرایط خاصی این میوه رشد می کند، البته کاشت بلوبری و پرورش آن نیاز به شرایط خاص دارد و این میوه در هر خاکی رشد نمی کند.

بلوبری یک میوه وحشی خوشه ای محسوب می شود که رنگی آبی مایل به بنفش دارد و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد، این میوه به شکل خشکبار، تازه و فراوری شده استفاده های مختلف دارد. این میوه در مکانهایی که دارای زهکشی مناسب باشد به خوبی رشد می کند، درست است که میوه بلوبری از لحاظ تغذیه آنچنان حساس نیست اما خاکی که در آن رشد می کند باید خاک معدنی رسی لومی باشد و گونه های وحشی این میوه در خاک شنی نیز رشد می کند.

مراحل رشد بلوبری کند می باشد اما تولید میوه آن بسیار زیاد است و این گیاه در سطح زیادی میوه می دهد. گیاه بلوبری خاک با درصد اسید بالا را ترجیح می دهد و می پسندد و رشد آن در خاکهای اسیدی مناسب تر می باشد.

عکس بلوبری در ایران

بسیاری از افراد در کشور خودمان تا چند وقت پیش و قبل از دیدن عکس بلوبری در ایران باورشان نمی شد که این میوه خوشمزه در ایران نیز کشت می شود، امروزه در استانهای شمالی کشور این میوه خوشمزه و ترش و شیرین به صورت عمده کشت می شود و البته واردات آن نیز به صورت گسترده انجام می شود

میوه بلوبری بومی آمریکای شمالی می باشد و تا اوایل قرن بیستم برای خود مردم آمریکای شمالی نیز ناشناخته بود، بعد از کشاورزان آمریکای شمالی شروع به پرورش بلوبری در مزارع خود کردند و این میوه را به سراسر آمریکا ارسال کردند. رفته رفته این میوه به کشورهای اروپایی رسید و مشتریان زیادی در سراسر اروپا پیدا کرد، با اینکه مردم ساکن اروپا از خواص این میوه اطلاع کمی داشتند اما با گذشت زمان متوجه شدند که این میوه شیرین می تواند خواص بسیار زیادی برای بدن انسان داشته باشد.

با محبوبیت این میوه در آمریکای شمالی و اروپا جهانی شدن اسم و رسم آن سرعت بیشتری پیدا کرد و امروزه در تمامی کشورهای مختلف دنیا میوه بلوبری شناخته شده می باشد. طعم میوه بلوبری ترش و شیرین می باشد و طعم بسیار خاصی دارد، از بلوبری امروزه در تهیه بستنی و اسموتی نیز استفاده می شود، بلوبری همچنین خواص دارویی دارد و در کشورهای آمریکای شمالی به عنوان دارو چندین سال است که مصرف دارد.

بلوبری برای رشد اگر در نواحی خنک رشد کند نیاز به نور کامل آفتاب دارد ولی در نواحی گرمسیری و گرم تر نور غیر مستقیم خورشید نیز می تواند برای رشد آن مناسب باشد، آبیاری گیاه بلوبری نیز باید در شرایط خاصی انجام شود و مهم است. البته در کشور ما پرورش و برداشت بلوبری رواج چندانی نیافته است ولی با این وجود کشاورزان و باغدارانی هستند که خلاقیت به خرج داده و در تلاش برای پرورش این میوه مفید و پر خاصیت هستند به خصوص در شهرهای شمالی که شرایط برای کاشت و پرورش آن بهتر می باشد.

در تمامی دنیا میوه بلوبری میوه ای محبوب قلمداد می شود و به دلیل وجود ویتامینهای فراوان و داشتن آنتی اکسیدان کافی برای بدن، یک میوه پر فروش و معروف به شمار می رود. مشتریان بازار بلوبری را می توان به ۴ دسته تقسیم کرد که از این ۴ دسته دسته اول به سراغ میوه تازه بلوبری و مصرف تازه آن می روند. دسته دوم افرادی هستند که این میوه را به صورت خشکبار خریداری می کنند، دسته سوم افرادی هستند که برای استفاده در شیرینی و دسر این میوه را می خرند و دسته چهارم به دنبال فرآوریهای خاص آن مانند مربا می روند.

بلوبری به عربی

امروزه استفاده از میوه های گران قیمت و مختلف در میان عرب زبانها افزایش داشته و محبوبیت خاصی پیدا کرده است، یکی از میوه هایی که به کشورهای عربی صادر می شود بلوبری می باشد که در زبان کشورهای عربی به نام توت البری شناخته می شود، تمام اعراب به خاصیتهای این میوه و طعم لذت بخش آن آگاهی دارند و اعراب حاشیه خلیج فارس از طرفداران همیشگی این میوه خوش طعم هستند.

البته پرورش بلوبری امروزه نیاز به خاک مناسب با زهکشی خوب، ارتفاع بلند برای رشد و میزان مناسب اسیدی بودن نیاز دارد، در هر خاکی نمیتوان میوه بلوبری را کاشت و برداشت کرد. در کشور ما در مناطقی مانند استانهای گیلان و مازندران که خاک اسیدی دارد امکان پرورش بلوبری وجود دارد.

بلوبری من به انگلیسی

در ایران و در مناطق شمالی به گیاه بلوبری سیاه کوتی یا ولیک نیز گفته می شود و سالهاست که با این اسم آن را می شناسند، من و شما این گیاه را با نام بلوبری می شناسیم که به انگلیسی نیز به همین اسم است، در واقع بلوبری یا تمشک آبی به فارسی اسمی انگلیسی می باشد.

طبع میوه بلوبری خشک و سرد می باشد و افرادی که طبع بدنی سرد و خشک دارند باید در مصرف آن احتیاط به خرج دهند، بلوبری بسیار خوش رنگ است و خوشمزه اما مصرف زیاد از حد آن می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. با مصرف یک فنجان بلوبری می توانید ۸۴ کالری به بدن خود وارد کنید، همچنین بلوبری ۱٫۱ گرم پروتئین دارد و ۲۱ گرم کربوهیدرات با مصرف یک فنجان وارد بدن شما می شود.

صادرات بلوبری

با توجه به اینکه خاصیت های میوه های مصرفی بسیار مهم می باشد، گفتیم که بلوبری می تواند گزینه متنوعی برای مصرف باشد، میوه ای که صادرات آن با توجه به شرایط سخت کاشت و پرورش صادرات پر سودی می تواند باشد.  میوه ای که سرشار از آنتی اکسیدان است و آنتی اکسیدان نیز از رشد سلولهای سرطانی در بدن جلوگیری می کند، گفتنی است که میوه بلوبری رتبه یک سطح آنتی اکسیدان را در بین میوه ها و تمام سبزیجات در اختیار دارد.

مجموعه ما در سالیان اخیر توانسته است سهم عظیمی از نیاز بازار روز و صادرات را برای بلوبری در اختیار داشته باشد، تضمین کیفیت و قیمت اعتبار مجموعه ما را بیش از پیش زیاد کرده است. اگر به دنبال خرید بلوبری به صورت عمده و با قیمت تمام شده مناسب می باشید می توانید فرم سایت ما را پر کنید تا کارشناسان مجموعه ما با شما تماس بگیرند و خرید شما را ثبت کنند.

واحد مشاوره و فروش

برای مشاوره و سفارش روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و سفارش

مجموعه ما شما را به خرید بهترین انواع میوه استوایی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

تماس بگیرید